latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Ambulans dla Ukrainy

12 marca 2014

Dziś w Szczecinie odbyło się oficjalne przekazanie w pełni wyposażonego ambulansu dla Wojewódzkiego Centrum Medycyny Ratunkowej i Katastrof (WCMRiK) w Iwano-Frankowsku na Ukrainie. Przekazania karetki dokonał Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Szczecinie. Stronę ukraińską reprezentował dr Volodymyr Pokhmurskii, dyrektor WCMRiK w Iwano-Frankowsku.

– Pomoc Ukrainie w zakresie wsparcia dla systemu ratownictwa medycznego jest czymś naturalnym, nam w trudnych czasach inne kraje zachodnie też niosły pomoc – powiedział Roman Pałka. Dyrektor zadeklarował również, że trwa już procedura prawna związana z przekazaniem kolejnego ambulansu.
Volodymyr Pochmurskii odbierając karetkę powiedział, że brakuje mu słów, aby wyrazić swoją wdzięczność. Zapewnił, że niezwłocznie po przyjeździe na Ukrainę i zarejestrowaniu pojazd stanie na dyżurze i będzie służył ratowaniu ukraińskich pacjentów.

Obecny na spotkaniu Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, poinformował o wspólnej inicjatywie dotyczącej szkolenia kadr medycznych z Wojewódzkiego Centrum Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Iwano-Frankowsku. W procesie tym uczestniczyć będzie WSPR w Szczecinie, SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie. Dodał, że stacje pogotowia ratunkowego w Olsztynie, Rzeszowie, Warszawie, Krakowie i Opolu również szykują wsparcie sprzętowe dla ratowników z Iwano-Frankowska (dawniej Stanisławowa).
 

A