learjet

latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Bezpieczne wakacje

1 czerwca 2022

Dziś po raz kolejny odbyło się wydarzenie pod nazwą „Bezpieczne wakacje z parą prezydencką”. Ze względu na niesprzyjającą aurę uczestnicy zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego.

 

W zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka spotkaniu wzięło udział około 300 dzieci z Polski i Ukrainy. Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy do udziału w pikniku zaprosili instytucje publiczne, służby oraz formacje – w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na naszym stoisku dzieci mogły uczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy oraz tego jak skutecznie wezwać pomoc na miejsce zdarzenia. Młodsi malowali śmigłowce ratunkowe, a także wyklejali schematy z przebiegiem akcji ratunkowych.

 

Podczas uroczystości Para Prezydencka wyróżniła czterech chłopców – wyjątkowych bohaterów, którzy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia innych osób, szybko zareagowali i zawiadomili odpowiednie służby. Swoją postawą wykazali się wiedzą i odwagą, by ratować życie drugiego człowieka.

 

Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, witając dzieci i ich opiekunów powiedziała: – Żeby można było określić wakacje udanymi, radosnymi, beztroskimi, to muszą to być przede wszystkim wakacje bezpieczne.

 

– Robimy to po to, żeby wszyscy wrócili z wakacji bezpiecznie, żeby na wakacjach nic złego nikomu się nie stało i po to, żebyście wy na przyszłość byli jak najbezpieczniejsi. Tego wam z całego serca życzymy: pięknego, wspaniałego Dnia Dziecka i spokojnych wakacji pełnych wypoczynku – powiedział Andrzej Duda.

A