latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Dyżury całodobowe w Gdańsku i we Wrocławiu

1 kwietnia 2015

Dzisiejsza data niewątpliwie zapisze się na kartach historii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, bowiem po raz pierwszy mamy do czynienia z sytuacją, kiedy aż cztery bazy HEMS pełnią dyżur całodobowy. Do tej pory tak dyżurowały tylko załogi w Warszawie i Krakowie. Dziś dyżur został wydłużony również w Gdańsku i we Wrocławiu. Tym samym pacjenci w kolejnych regionach Polski będą mogli liczyć na jeszcze szybszą pomoc załóg Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w porze nocnej.

Ta decyzja jest naturalnym następstwem wymiany floty śmigłowców, która zakończyła się niespełna cztery lata temu. W tym czasie załogi przygotowywały się do operowania po zachodzie słońca. Obecny stan zbliża się do docelowego modelu funkcjonowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zakłada dyżury całodobowe w pięciu bazach.

Dziewięć spośród siedemnastu baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego pełni dyżury w porze nocnej, w tym cztery całą dobę (pięć baz dyżuruje w godz. 7-20). Dodatkowo całodobowo dostępny jest Samolotowy Zespół Transportowy stacjonujący na warszawskim lotnisku im. F. Chopina.
 

A