latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Dzień Dziecka pełen wrażeń

1 czerwca 2011

Dzień Dziecka w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym był pełen atrakcji. Rano naszą bazę odwiedziły dzieci niewidome i niedowidzące ze szkoły św. Maksymiliana w Laskach. Ratownicy medyczni byli pełni podziwu, jakie zainteresowanie wywołało w gościach bliskie spotkanie ze śmigłowcem ratunkowym. Możliwość dotknięcia tak dużej maszyny i jej wyposażenia o wiele lepiej działa na wyobraźnię niż opowieści opiekunów. Dzieci pytały o sprzęt medyczny zamontowany w śmigłowcu, przymierzały kaski, w których latają nasze załogi, a także uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Wierzymy, że ta wizyta na długo zostanie w ich pamięci i że chociaż przez chwilę zapomniały o tym, że są niewidome.

Dziś zaprezentowano również prace plastyczne, które brały udział w konkursie „Śmigłowiec ratunkowy w oczach dziecka”. Do Warszawy przyjechali zwycięzcy w czterech kategoriach wiekowych:
• Laura Marzec – I miejsce w kategorii wiekowej 5-7 lat,
• Julia Łuczak – I miejsce w kategorii wiekowej 8-10 lat,
• Cezary Wójcik – I miejsce w kategorii wiekowej 11-13 lat,
• Rafał Tomczak- I miejsce w kategorii wiekowej 14-16 lat.

Paweł Kamiński, zastępca dyrektora Lotniczego Pogotowia Ratunkowego złożył gratulacje laureatom i wręczył im nagrody w postaci rowerów. Jednak na Laurze, Julii, Cezarym i Rafale największe wrażenie zrobił lot w symulatorze. Każdy z nich przez chwilę był pilotem śmigłowca ratunkowego i mógł odbyć wymyśloną misję.

Konkurs „Śmigłowiec ratunkowy w oczach dziecka” cieszył się wielkim zainteresowaniem. Organizatorzy byli bardzo miło zaskoczeni ogromną liczbą prac przesłanych z różnych zakątków Polski. Oceniając estetykę pracy, ciekawe ujęcie tematu i technikę plastyczną komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, by ostatecznie zdecydować, które prace są najlepsze.
 

A