latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Dzień Flagi RP

2 maja 2014

Dziś w Pałacu Prezydenckim odbyły się uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Prezydent Bronisław Komorowski wręczył flagi państwowe jednostkom wojskowym, organizacjom pozarządowym, szkołom, organizacjom polonijnym, laureatom konkursu „Patriotycznie Zakręceni”, a także przedstawicielom lotnictwa. Z ramienia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego flagę odebrał Marcin Podgórski, Zastępca Dyrektora ds. Organizacji i Planowania.

– To szczególny moment Dzień Flagi RP w ramach 25-lecia naszego cieszenia się wolnością. To także szczególny moment obchodzić dzień flagi, naszej biało-czerwonej, w 10-lecie członkostwa Polski w UE i 15-lecie członkostwa w NATO – powiedział prezydent Komorowski.

Uroczystości towarzyszyło również otwarcie przed Pałacem Prezydenckim wystawy fotograficznej pt. Biało-czerwona w błękitach”. Jedna z plansz została poświęcona Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. Znalazły się na niej następujące zdjęcia:
– śmigłowiec EC 135 na lądowisku na dachu centrum urazowego w Gdańsku (fot. Sebastian Eliasz),
– samolot Piagio P.180 kołujący na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie (fot. Damian Leśniak),
– ratownik GOPR Andrzej Gąsienica Józkowy na tle śmigłowca Mi-2 podczas szkolenia w górach w 1976 roku (fot. Maciej Gąsienica, z arch. Alojzego Wiejaka),
– Tadeusz Więckowski – twórca powojennego lotnictwa sanitarnego w strukturach cywilnych w Polsce.

Wszystkie zdjęcia można obejrzeć na stronie: www.bialo-czerwona.org
 

A