latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Konkurs ogłoszony

14 kwietnia 2011

Dziś w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie zainaugurowano konkurs plastyczny „Śmigłowiec ratunkowy w oczach dziecka”.

Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych spotkali się z ratownikami medycznymi, by przekonać się o ich trudnej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci z bliska oglądały śmigłowiec ratunkowy i jego wyposażenie oraz uczyły się udzielać pierwszej pomocy. Dociekliwym pytaniom nie było końca, ale ratownicy Łukasz i Kuba cierpliwie odpowiadali małym gościom. Każdy z uczestników spotkania otrzymał odblaskowe opaski ze schematem postępowania z osobą nieoddychającą.

Po tej wizycie każdy zadeklarował, że w przyszłości chce pracować w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, zatem o brak personelu nie musimy się obawiać.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe po raz pierwszy zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy dowolną techniką, ale o tematyce związanej z działalnością załóg HEMS (Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego).

Ogłoszenie wyników odbędzie się w Dzień Dziecka. Wtedy też zwycięzcy odbiorą nagrody rzeczowe i odbędą w symulatorze lot według własnego planu.

 

A