latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Mamy przedstawiciela w zarządzie EHAC

1 marca 2012

Robert Gałązkowski, dyrektor SP ZOZ LPR, został wczoraj wybrany na jednego z członków zarządu Europejskiego Komitetu HEMS i Pogotowia Lotniczego (EHAC).

EHAC to stowarzyszenie, które powstało w 2000 roku, dziś skupiające kilkudziesięciu operatorów z całego świata świadczących usługi transportu sanitarnego i ratownictwa medycznego z powietrza. Komitet wśród swoich celów wymienia m.in.: poprawę poziomu opieki medycznej dla pacjentów i zapewnienie wspólnych standardów jakości i bezpieczeństwa przez wszystkich członków, ułatwienie wymiany doświadczeń, współpracę z międzynarodowymi agencjami zajmującymi się tworzeniem przepisów związanych z lotniczym ratownictwem medycznym i lotami sanitarnymi.

Dyrektor Gałązkowski od lat prezentuje poglądy zbieżne z celami EHAC. Jako nowo wybranemu członkowi zarządu zależy mu, by czerpiąc ze wspólnych doświadczeń wypracować pewien standard funkcjonowania służb HEMS oraz uczyć się od siebie i analizować błędy po to, by w przyszłości ich nie popełniać. Dotyczy to wszystkich płaszczyzn funkcjonowania zrzeszonych jednostek: medycyny, techniki, przepisów lotniczych, wyposażenia i osiągów statków powietrznych.

Członkowie zarządu EHAC wybierani są na 3-letnią kadencję.
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe jest członkiem stowarzyszenia od 2001 roku.  

A