latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Miłosierny Samarytanin 2014 roku

23 marca 2015

W miniony piątek w Łagiewnikach odbyła się uroczysta gala podsumowująca ubiegłoroczny plebiscyt Miłosierny Samarytanin roku. Wyróżnienie przypadło również Robertowi Gałązkowskiemu, dyrektorowi SP ZOZ LPR.

Celem akcji jest propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, który w dokumencie "O Zbawczym cierpieniu" pisał: "Miłosiernym Samarytaninem jest każdy człowiek, który zatrzymuje się przy cierpieniu drugiego człowieka, jakiejkolwiek byłoby ono natury. Ten kto świadczy pomoc, o ile możności skuteczną. W tę pomoc wkłada swoje serce, nie żałuje również środków materialnych".

Inicjatorzy poprzez plebiscyt chcą pokazywać jak wiele w nas dobra, jak wielu jest wśród nas tych, którzy na co dzień budują "kulturę miłości", o której tak często nauczał Ojciec Święty Jan Paweł II.

Plebiscyt przeprowadzany jest co roku. Statuetki przyznawane są w dwóch kategoriach:
1. Pracownik służby zdrowia, dla którego pomoc cierpiącym jest powołaniem a nie tylko rutynowym wykonywaniem obowiązków.
2. Osoba, która bezinteresownie, nie okazjonalnie lecz systematycznie służy pomocą drugiemu człowiekowi. Osoba ta nie powinna należeć do żadnej organizacji powołanej w celu niesienia pomocy.
 

A