latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Pluszaki do śmigłowców

15 stycznia 2014

400 pluszaków trafiło do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dzięki darczynności mieszkańców stolicy w ramach akcji IKEA Warszawa i UNICEF-u „1 euro to majątek – Pluszaki dla edukacji”. Maskotki będą latać w śmigłowcach wraz z lekarzami i ratownikami medycznymi do chorych lub poszkodowanych w wypadkach dzieci.

Małym pacjentom często towarzyszy strach i zagubienie, dlatego to właśnie oni najbardziej potrzebują ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Z pewnością byłoby im łatwiej, gdyby w takich chwilach mieli pod ręką kolorowego i miękkiego przyjaciela – pluszową maskotkę. I choć taki przyjaciel nie pocieszy słowem, z pewnością jednak cierpliwie wysłucha, a wszystkie powierzone mu sekrety zachowa dla siebie. Wspólna akcja UNICEF-u, IKEA Targówek i IKEA Janki oraz hojność mieszkańców stolicy sprawiły, że takich kolorowych przyjaciół zyska 400 dzieci, które zdane są na pomoc lekarzy i ratowników Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pracownicy pogotowia zapewniają, że pluszaki są prawdziwym wsparciem także dla nich. Przełamując bariery spowodowane strachem i cierpieniem ułatwiają kontakt z dzieckiem.

– Maskotki stały się nieodłącznym elementem wyposażenia naszych śmigłowców. Widok kolorowej zabawki niejednokrotnie powoduje uśmiech na twarzy małego pacjenta, mimo tego, że znajduje się on właśnie w trudnej niezrozumiałej sytuacji. Dodatkowo pozwalają one odwrócić uwagę dziecka od czynności medycznych, które są wykonywane – mówi Robert Gałązkowski, dyrektor SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

– Niezwykle cieszymy się, że tylu naszych klientów jest otwartych na potrzeby innych. Dzięki ich zaangażowaniu możemy wesprzeć maluchy, które uległy nieszczęśliwemu wypadkowi lub z powodu choroby wymagają interwencji pogotowia – mówi Grzegorz Bochenek z warszawskiego sklepu IKEA.
 

A