latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

W nagrodę do SP ZOZ LPR

17 listopada 2010

Ta wizyta w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym była wyjątkowa, bo aby ją wygrać, trzeba było wykazać się wiedzą. Dziś gościliśmy uczniów z liceum ogólnokształcącego w Aninie, którzy odwiedzili SP ZOZ LPR w nagrodę za udział w grze terenowej zorganizowanej przez Instytut "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" podczas obchodów Światowego Dnia Transplantacji.

Siedmioro zwycięzców miało okazję z bliska przyjrzeć się pracy załóg HEMS. Paweł Opałka, ratownik medczny, zaprezentował młodzieży poczciwego "Mikusia" (Mi-2) i dokladnie omówił wyposażenie kabiny medycznej.

Następnie pilot Cezary Remiński dla porównania zachwalał możliwości nowoczesnego Eurocoptera EC 135. Uczniowie żartowali, że w takim śmigłowcu i z taką załogą, to nawet mogliby być pacjentami.

Spotkanie byłoby nieważne, gdyby każdy licealista nie mógł na własnej skórze sprawdzić możliwości tych maszyn. Dane im było usiąść za sterami Eurocoptera … w symulatorze lotów. Latali w wybrane przez siebie miejsca, o wybranej porze dnia i w trudnych warunkach atmosferycznych.

Ze spotkania każdy wyszedł bogatszy o nową wiedzę i ze świadomością, że polskie ratownictwo medyczne z powietrza spełnia najwyższe światowe standardy.

A