latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Warsztaty dotyczące postępowania z pacjentem urazowym

24 listopada 2014

Dziś w Warszawie odbyły się warsztaty „Postępowanie ratunkowe z pacjentem urazowym” dla lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarzy z województwa mazowieckiego. Organizatorami przedsięwzięcia byli: SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie i Zakład Ratownictwa Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Oficjalnego otwarcia dokonali dr Przemysław Guła z Zakładu Medycyny Pola Walki WIM oraz dr Grzegorz Michalak, Kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego WUM i jednocześnie konsultant wojewódzki ds. medycyny ratunkowej.

Pierwsze wystąpienie należało do gościa specjalnego dr Odedy Benin-Goren z Centrum Medycznego w Tel Avivie.
O zasadach postępowania przedszpitalnego i w sor opowiadał dr Guła. Z kolei wykład na temat wykorzystania w działaniach przedszpitalnych zespołów HEMS wygłosił Zbigniew Żyła, zastępca dyrektora ds.. medycznych w SP ZOZ LPR. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie prof. Waldemara Machały (UM w Łodzi) dotyczące ostrej utraty krwi u pacjentów i działań z tym związanych. Swoimi doświadczeniami z pracy w strefie działań wojennych dzielił się Tomasz Sanak z Zakładu Medycyny Pola Walki WIM.

Spotkanie było okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń, z czego chętnie korzystali wszyscy uczestnicy.
 

A