latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Weekend pod znakiem Funduszy Europejskich

2 października 2010

W piątek i sobotę na Placu Defilad w Warszawie odbyło się III Forum Funduszy Europejskich. Na ponad stu stoiskach zaprezentowali się wystawcy z całej Polski. Wszystkich łączyło jedno: inwestycje i projekty przez nich realizowane są współfinansowane ze środków unijnych. Forum towarzyszyły liczne wykłady, pokazy, a także występy artystyczne.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdzie każdy mógł poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni opowiadali o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Najmłodsi mogli wykazać się w konkursie plastycznym pt. „Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w oczach dziecka”. Nagrodą dla autorów najlepszych prac będzie wizyta w warszawskim Oddziale SP ZOZ LPR.

Nasz zaklad realizuje projekt pn. „Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego”. W latach 2011-2013 w dwóch etapach wybudowanych lub wyremontowanych zostanie 10 baz. 85% kosztów projektu zostanie sfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 

A