latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Wiceminister zdrowia w szpitalu polowym i sztabie Policji

29 lipca 2016

Marek Tombarkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia spotkał się dziś na lotnisku Kraków-Balice z ppłk. Jarosławem Siemaszką, dowódcą Wojskowej Jednostki Ewakuacji Medycznej. Na Balicach rozstawiono szpital polowy, w skład którego wchodzą zasoby m.in. 1. Wojskowego Szpitala Polowego w Bydgoszczy i 2. Wojskowego Szpitala Polowego we Wrocławiu.

W specjalnych klimatyzowanych namiotach mieści się sala operacyjna, oddział intensywnej opieki medycznej czy laboratorium. Szpital powstał jako element zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży. W razie krytycznego obłożenia łóżek w krakowskich szpitalach, uruchomiona zostanie procedura tzw. mostu powietrznego. Pacjenci z Balic będą transportowani samolotami wojskowymi i śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do placówek medycznych w innych województwach.

Z lotniska minister Tombarkiewicz udał się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, gdzie mieści się sztab podoperacji „Rubin”, której założeniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas Światowych Dni Młodzieży.
 

A