latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Wizyta przedstawicieli EASA

18 lipca 2011

W piątek 15 lipca Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w swojej siedzibie na warszawskim Bemowie gościło przedstawicieli Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (ang. European Aviation Safety Agency, EASA). Delegacja, w składzie: Jules Kneepkens – Rulemaking Director, Laszlo Kiss – ATM Section Manager, Bas van der Weide – Standardisation Team Leader, miała okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu jednostki zajmującej się lotniczym ratownictwem medycznym w Polsce. Wizyta odbyła się w obecności Tomasza Kądziołki, wiceprezesa ds. standardów lotniczych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Po przywitaniu przez Roberta Gałązkowskiego, dyrektora SP ZOZ LPR, przedstawiciele EASA z uwagą wysłuchali wykładu na temat przemian, jakie w ostatnich 3 latach zaszły w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Mieli okazję obejrzeć jeden z 23 śmigłowców Eurocopter EC 135 z unikalną kabiną medyczną wykorzystywany w naszej firmie. Duże zainteresowanie wśród gości wzbudził również symulator lotu dedykowany do szkoleń pilotów i załóg.

Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów na temat obowiązujących przepisów lotniczych, a także o planowanych zmianach. Obecni na spotkaniu piloci śmigłowców ratunkowych poruszali nurtujące kwestie związane z wykonywaniem operacji HEMS.
 

A