learjet

latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

HEMS w Białymstoku nareszcie z platformą

13 stycznia 2022

Po wielu miesiącach zakończyła się wreszcie przebudowa bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Najważniejszym udogodnieniem jest elektryczna platforma jezdna do hangarowania śmigłowca.

 

Umowa z wykonawcą obejmowała rozbudowę i przebudowę bazy oraz opracowanie projektu i zapewnienie tymczasowego miejsca postojowego śmigłowca. Ze względu na trwające prace, do grudnia śmigłowiec był przechowywany w hangarze namiotowym.
Kolejnym przedsięwzięciem była budowa strefy końcowego podejścia do lądowania i startu śmigłowca (FATO) wraz z oświetleniem nawigacyjnym.

 

Całość inwestycji kosztowała ponad 4,2 mln zł.
Rozbudowę bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) w Białymstoku wraz z niezbędnymi elementami zagospodarowania terenu i infrastruktury technicznej oraz rozbiórkę istniejących elementów instalacji paliwowej zrealizowano w ramach projektu pn.: „Wsparcie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Etap 2”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Perspektywa 2014-2020 Infrastruktura i Środowisko.

Z kolei budowa FATO była elementem projektu pn.: „Wsparcie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Etap 3”, współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

A