learjet

latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe członkiem ICAR’a

25 października 2018
20 października 2018 r. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało przyjęte w poczet członków Międzynarodowego Komitetu Ratownictwa Alpejskiego (ang. International Commission for Alpine Rescue – ICAR). 
Wręczenie aktu członkostwa odbyło się podczas Kongresu ICAR w Chamonix we Francji. Dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego to kolejna szansa na wymianę doświadczeń z organizacjami z całego świata, tym razem w kontekście ratownictwa górskiego.
 
Nasz przedstawiciel miał możliwość zaprezentowania struktury Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przed narodowymi delegatami ICAR, którzy podczas głosowania jednogłośnie postanowili przyjąć LPR do ICAR.
Podczas kongresu odbywał się szereg zajęć teoretycznych prowadzonych przez światowej sławy specjalistów. Praktyczny aspekt w tym roku dał możliwość treningu i obserwacji szkoleń, które odbyły się w masywie Mont Blanc. 
 
Na zakończenie Kongresu zaprezentowali się przedstawiciele Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które będzie gospodarzem przyszłorocznego Kongresu ICAR.
A