learjet

latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Sprostowanie

9 czerwca 2009

SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zwrócił się do portalu se.pl z prośbą o zamieszczenie sprostowania do artykułu "Powietrzne karteki nie dolecą na czas" zamieszczonego 8 czerwca 2009 roku.

Poniżej treść sprostowania:

W związku z nieprawdziwymi informacjami zamieszczonymi w portalu SE.pl w dniu 8 czerwca 2009 r. w artykule „Powietrzne karetki nie dolecą na czas” domagam się zamieszczenia sprostowania.
1. Nieprawdą jest, co napisał autor artykułu, że nowe śmigłowce Eurocopter EC 135 miały dotrzeć do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w czerwcu 2009 roku.
Umowa na zakup 23 śmigłowców oraz symulatora lotu zawarta 27 czerwca 2008 roku zawiera załącznik z harmonogramem dostaw, który stanowi, że pierwszy z całej partii śmigłowców zostanie dostarczony do końca sierpnia 2009 roku.
2. Nieprawdą jest, co napisał autor artykułu, że zakup nowych śmigłowców był „nagły” i zamówienie zostało złożone na początku roku w efekcie katastrofy Mi-2.
Zakup nowych śmigłowców dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jest możliwy dzięki ustawie z 2005 roku o ustanowieniu programu wieloletniego „Wymiana śmigłowców Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w latach 2005-2010” (Dz.U.2005 nr 122 poz.1022). Sama data uchwalenia ustawy, która umożliwiła rozpisanie przetargu na zakup nowych śmigłowców i symulatora lotu pokazuje, że zakup nie był nagły i z pewnością nie był konsekwencją tragicznego wypadku z tego roku.
3. Nieprawdą jest, że pierwsze sześć nowych śmigłowców zostanie dostarczonych w sierpniu tego roku.
Zgodnie z harmonogramem w sierpniu 2009 roku ma być dostarczony pierwszy śmigłowiec, a kolejnych pięć – do końca grudnia 2009 roku.
 

A