learjet

latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

VII konferencja psychologiczna

29 listopada 2019

Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Wsparcie Psychologiczne w Ratownictwie Medycznym”. Organizatorami byli: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i Zakład Ratownictwa Medycznego WUM.

Wydarzenie odbywa się cyklicznie i dotyczy wszelkich aspektów psychologicznego wsparcia dla pracowników systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Konferencja co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wśród uczestników są zarówno ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze systemu, dyspozytorzy medyczni jak i przedstawiciele straży pożarnej.

O stresie pourazowym u pracowników PRM ciekawie mówiła w swoim wystąpieniu Dorota Morawska, zaś Krzysztof Basiński przybliżył temat zmieniania się percepcji pod wpływem stresu.

Dr Małgorzata Wypych mówiła dużo o poczuciu osamotnienia oraz roli emocji w życiu człowieka. Rozmowa z pacjentami senioralnymi oraz dziećmi w sytuacjach kryzysowych również nie została pominięta podczas tegorocznych wykładów.

Wśród trudnych sytuacji podczas pracy w systemie PRM wymienia się problemy w komunikacji z obcokrajowcami. O niespodziankach międzykulturowych mówiła Natalia Shymborska. Natomiast o tym, jak przeciwdziałać mobbingowi opowiedziała Monika Wieczorek.

Patronat medialny nad konferencją objęli: Emergency Medical Service Ratownictwo Medyczne, Ogólnopolski Przegląd Medyczny, portalemedyczne.pl, ratunek24.pl, medexpress.pl, Anestezjologia i Ratownictwo, Medycyna Praktyczna, Postępy Nauk Medycznych, Na Ratunek i Rynek Zdrowia.

Partnerem konferencji była firma Sequoia Pharamaceuticals.

A