learjet

latamy, by ratować

Jesteś tutaj:

Zespoły ratownictwa medycznego będą bezpieczniejsze

3 kwietnia 2020

Od dziś każdy dyspozytor medyczny oraz każdy zespół ratownictwa medycznego funkcjonujący w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego otrzymał dodatkowe narzędzie zwiększające bezpieczeństwo. Podczas zbierania wywiadu medycznego System Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego automatycznie wskazuje, że adres miejsca zdarzenia to lokalizacja, w której przebywa osoba objęta kwarantanną. Takie ostrzeżenie otrzymuje zarówno dyspozytor medyczny jak i kierownik zespołu ratownictwa medycznego. Dzięki tej informacji zespół może zastosować wszystkie procedury związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w związku z epidemią Covid-19.

 

Nowa funkcjonalność Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego powstała w ekspresowym tempie. Od momentu zdefiniowania wymagań do wdrożenia upłynęły jedynie 3 dni, a praca odbywała się zarówno w dzień jak i w nocy. Dzięki zaangażowaniu inżynierów Krajowego Centrum Monitorowania Ratownictwa Medycznego oraz podmiotów współpracujących, dyspozytorzy medyczni oraz lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki zyskali kolejne narzędzie wspierające w walce z wirusem.

 

Dane o lokalizacji, w której przebywa osoba objęta kwarantanną są pobierane do Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Wizualizacja informacji o lokalizacji, w której przebywa osoba objęta kwarantanną w momencie przyjmowania zlecenia wyjazdu przez zespół ratownictwa medycznego.
A